„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňuje novinářka Angelika Bazalová a staví se proti hlasům, že je zpochybnění legitimity Ústavního soudu „konec demokracie“. Vidět to prý můžeme reálně i v Tuskově Polsku.